September 2013

Stejně jako vzlétne peříčko...

27. september 2013 at 19:42 | Thanatos |  Ze života
Byla to modrá noc
Křehká a pryč
Byli to oba lidé
V zaujetí se pomalu potápěli...
Byly to světlá cesty
Tak strašidelné
Byli to dvě vůle
Jedno zrcadlo nás teď drží...

...


amazing, awesome, colorful, beautiful, paint, photography, beauty, pretty, blue, peacock, coloring, illustration, colors, colour, cool, love, water, cute, fashion, vintage, feather, feathers, nice, photo, Hot, lights, summer

Byla to noc. Pouze noc, jenž jí obklopovala svým mrazivým, leč přesto neodolatelným, příslibem věčnosti. A všude ticho. Tak věčné, tak smrtelné, tak všeříkající. Zavřela oči a nechala stébla trávy, aby jí pohladily tak, jak to uměly jenom ony. Pohlédla vzhůru a viděla... hvězdy. Tak vzdálené, přesto tak krásné a věčné. Co je to vlastně vesmír? A co jsme my? Kdo jsme my lidé, abychom mohli dávat soudy a sami se jim vyhýbali?
A byly to právě hvězdy, které jí donutily udělat to, co chtěla.
Lehce oddechovala, zatímco v rukou svírala onu pikslu, jenž skrývala její příslib věčnosti, kus samotné noci.. oné tmy jenž jí obklopovala. Vytáhla z ní prášky.
Přemítajíc nad životem a s obrazem její lásky to ukončila. Stejně lehce jako vítr svane peříčko, jako déšť mysje prach, jako slzy zaschnou na tváři bezmocné osoby, tak i ona odešla.
O jednu zrazenou duši ve jménu lásky míň.
A svět šel dál.
Stejně jako se peříčko zvedne k letu do neznáma, stejně jako napadne nový prach, stejně jako se bezmocný postaví a jde čelit onomu životu dál.

William Shakespeare, Sonet 64

26. september 2013 at 9:08 | Thanatos |  DIARY
,,Otče, nerad Ti působím bolest."
,,To jí tak miluješ?"
,,Jsi velký král. Protože ty miluješ svou zemi... Každé stéblo trávy, každé zrnko písku, každý kámen v řece. Miluješ celou Tróju. Tak já miluji Helenu..."
,,Kdysi jsem vybojoval mnoho bitev. Některé kvůli půdě, jiné kvůli moci či slávě... Myslím, že bojovat za lásku má větší smysl než za cokoli jiného. Ale já už bojovat nebudu..."

Protože někdy je ticho víc, než tisíc slov. Někdy je ticho víc, než tisíc bodných ran. Stejně tak jako je někdy ticho víc, než tisíc sladce utěšujících slov ve jménu lásky...
V sekci 'smazané' mám přibližně tak milion článků, protože to nedokážu číst, snad ani nechci. Protože si nechci připustit, že jsem klesla až tak hluboko.

love, black and white, flower, rose

Když vidím, jak tvou rukou zkázy
čas hyzdí tvář všech kdysi slavných dob,
a pyšné věže jak do prachu srazí,
a věčný kov jak najde v něm svůj hrob,
když vidím oceán, jak hladově
užířá z království, co patří zemi,
a každou píď jak zem zas moři rve,
a zisk ve ztrátu, ztrátu v zisk tím změní,
když vidím tenhle věčný koloběh,
a samu věčnost zkáze otročit,
ta spoušť mi říká - mně se tají dech -
že přijde čas se s Tebou rozloučit.

William Shakespeare, Sonet 64
Překlad Martin Hilský

Lana Del Rey - Summertime Sadness

14. september 2013 at 12:46 | Thanatos |  Songy
16.9 - lol, spletla jsme si klip :DDDDDDD takže od teď je to platný, tamto byla kravina :DDDD
Protože - když není o čem psát a není chuť, šoupneme sem Lanu, která řekne vše.
Ne, vážně. Tahle žena je pro mě neuvěřitelný vzor. U jejích klipů mám husinu, její texty hltám a kouzlou, jenž vyzařuje z jejích fotek nelze odolat. Žiju hudbou, hudba pro mě neuvěřitelně mnoho znamnená a právě proto i Lana. Přijde mi, že když mě nechápe nikdo jiný, ona ano.. doufám, že se na ní příště dostanu! Není to žádná hvězdička, jenž by opovrhovala svými fanoušky (např. jako Rihanna), ba naopak. Udržuje s nimi kontakt, váží si jich. Doufejme, že jí to vydrží.

O tomhle klipu nemluvě. K němu mám možná nějvětší vztah - ah, ano.. můžete hádat proč.

Kiss me hard before you go
Summertime sadness
I just wanted you to know
That baby, you're the best